Як не потрапити на гачок зловмисників

Про більш розповсюджені види шахрайства вкотре читачам нагадує заступник Корюківського відділення Віктор Лебех.
– Першочергово наших громадян обманюють за допомогою Інтернету. Відслідковують користувачів, які годинами висиджують в мережі, кидають для них приманку, зазвичай це товари за порівняно низькими цінами, витягують з людей гроші, а потім безслідно зникають. Також традиційно неприємно нагадують про себе особи відомої національності – їдуть у села, на периферію, де обманом заволодівають майном або грошима одиноких людей і безслідно зникають.
Цьогоріч жителю села Жукля сумчанин запропонував задешево продати хороший товар для особистого господарства. Шахрай попросив перерахувати на його картрахунок немаленькі гроші, і наш земляк негайно відправив. Та не минуло й години, як зловмисник, отримавши кошти, відключив свій мобільний телефон. Подібні випадки сталися з жителями Холмів. Наші земляки не просто клюнули, а не роздумуючи, перерахували кошти. І це є великою помилкою, адже розраховуватися за товар необхідно після його отримання. Ні в якому разі не перераховуйте завдаток! Ні за яких обставин не називайте свій картрахунок, пін – код. Розповсюджене шахрайство з банківськими картками, коли до громадянина телефонують невідомі і питають термін дії картки, банківські паролі з SM. Попадаються на гачок, коли хтось невідомий телефонує і каже, що родича затримала поліція або він перебуває у лікарні. Такі зловмисники терміново вимагають гроші. Відразу телефонуйте на номер 102.
Треба також негайно телефонувати до поліції, коли з’являються на подвір’ї особи відомої національності. Вони часто – густо прикидаються, що роблять заміри землі біля хати, пропонують продати пір’я, сушку фруктів, яйця. Зазвичай прибувають групами: одні розпитують, купують, а інші – шастають по кімнатах, шукають і викрадають гроші. Подібні факти спостерігалися у Рибинську , Прибині, Сядриному, Тельному, Холмах та інших селах. Такі шахрайки, наприклад, торік приїхали до старенької бабусі у Прибинь. Самовільно зайшли до хати, поцупили зі скляної банки понад чотири тисячі гривень, замінивши їх «куклою» у вигляді фальшивих грошей. Із запізненням, на другий день, прийшла старенька до сільської ради, щоб зателефонували у поліцію. Але було пізно…
Торік влітку у Перелюб приїхали зловмисники на синій «дев’ятці”. Ходили по дворах та прохали продати пір’я, сухофрукти. Майже на околиці села у помешканні старенької бабусі, відволікаючи її увагу, відшукали вазу, де зберігалося більше п’яти тисяч гривень, і викрали гроші. Старенька оперативно повідомила дільничному міліціонеру, а той зателефонував на прикордонну заставу «Гута Студенецька». Прикордонники затримали «гастролерів». За викрадені 5 тисяч зловмисникам довелося заплатити 27 тис. грн. застави.
Поліція звертається до населення району: будьте пильними, не йдіть на контакт з незнайомими людьми, за найменших підозр телефонуйте до райвідділення на «102».

Залишити коментар