Як поводитися на льоду

 miscelanious023

З настанням перших холодів та появою криги на водоймах запеклі рибалки та любителі «гострих відчуттів» виходять ще на надто тонкий лід, забуваючи про елементарні правила безпеки.

Отож, перш ніж ступити на льодовий покрив, необхідно дізнатись, яка його товщина. У різних місцях річок та озер вона може бути різною. У гирлах річок та приток міцність криги послаблена течією. Її товщину можна частково визначити візуально: лід блакитного кольору – найміцніший, білого – міцність удвічі менша, сірий – свідчить про присутність води в товщі льоду. Необхідно пам’ятати, що на водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0 градусів): для одного пішохода – синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см; для групи людей (масові переправи пішки) – товщиною не менше 15 см (дистанція в колоні по 4 особи 5 м). Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Якщо помітили, що лід недостатньо міцний, необхідно повернутися назад своїми слідами, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність криги ударами ніг. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню. Любителям зимової риболовлі необхідно пам’ятати, що під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Ополонки одну від одної необхідно пробивати на відстані 5-6м. При виході на лід кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на іншому.

Щоб допомогти людині, яка провалилася під кригу, і не постраждати самому, необхідно:

1 Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання допомоги впоратись самотужки, чи краще покликати на допомогу ще когось. Якщо поряд нікого немає, дійте продумано і обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.

2 Протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну ключку або киньте мотузку, зв’язані паски тощо. Якщо вам усе-таки необхідно вийти на лід, то ляжте на нього і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе мотузку чи пасок. Добре, якщо ви одягнете рятувальний жилет.

3 Будьте якомога далі від ополонки (краю крижини), протягніть потерпілому палицю, жердину чи киньте мотузку. Якщо мотузка чи трос закріплені на березі і не вистачає довжини, то, міцно тримаючись за кінець вірьовки однією рукою, протягніть потерпілому другу руку.

4 Витягаючи потерпілого, попросіть його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Коли витягли, не дозволяйте йому ставати на ноги, нехай він повзе слідом за вами до берега. Після того, як витягнете потерпілого на берег у безпечне місце, викличте «швидку», надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму.

Перша допомога при гіпотермії (переохолодженні):

– викличте швидку допомогу;

– поступово відігрійте постраждалого, загорнувши його в ковдри або сухий теплий одяг;

– не намагайтесь зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його в теплу воду, швидке обігрівання може викликати проблеми з серцем;

– будьте надзвичайно уважними при поводженні з потерпілим; – по можливості прикладіть до тіла теплий предмет (гарячу грілку, пляшки з теплою водою);

– дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості. Найкраще, якщо відігрівання буде відбуватись з середини тіла (тепле пиття) одночасно з відігріванням з зовні.

Залишити коментар