Як працюють підприємства у нашому районі?

21666_новый размер

Начальник відділу економіки райдержадміністрації Олена Янченко

ПРИРІСТ ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ

У жителів нашого району завжди жвавий інтерес до роботи промислового комплексу району, а до окремих підприємств – особливий. Кореспондент райгазети спілкується на цю тему з начальником відділу економіки райдержадміністрації Оленою Янченко.

– Олено Миколаївно, розкажіть, будь ласка, як у нас працюють промислові підприємства, і розпочніть з тих, котрі діють лічені роки.

– Зовсім небагато років на теренах Корюківщини – ТОВ «ВАНЕСА», яке розташоване на території колишньої меблевої фабрики. Займається виробництвом пиломатеріалу, який стовідсотково експортується до однієї з країн далекого зарубіжжя. На підприємстві зайнято 75 робітників та спеціалістів. За підсумками першого півріччя, «ВАНЕСА» наростила обсяги виробництва на 18 відсотків, у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Торік це підприємство встановило нову котельню, яка працює на відходах деревини, обігріває виробничий цех, і її теплоенергія використовується для технологічних процесів. Товариство, як і в попередні роки, вкладає інвестиційні кошти у придбання нового обладнання. За вісім місяців по «ВАНЕСІ» ріст склав майже 16 відсотків.
– А що заявили про себе «Екострім» та «Біомас» ?
– На цій же території колишньої меблевої фабрики діє ТОВ «Екострім», яке займається виробництвом паливних пелетів з відходів деревини, які реалізуються на внутрішньому ринку України.
Щодо другого підприємства, яке створене у Сядриному, то воно на даний час не працює – триває наладка обладнання. Встановлюються чотири виробничі лінії, які в майбутньму перероблятимуть торф. Інші лінії, як це було й раніше, випускатимуть напівфабрикати – пиломатеріал та паливні пелети. Тут при новому запуску виробництва заплановано створити близько 12 робочих місць.
– Чи є особливі результати, яких раніше не сягали?
– Так, вони помітні за ПАТ «Слов’янські шпалери—КФТП». Товариство постійно працює з приростом. У поточному році, за вісім місяців, наростило обсяги виробництва майже на 20 відсотків. Цього року впроваджено у виробництво дві нові шпалеродрукувальні машини, створено 47 робочих місць. Реалізація продукції виросла майже на 50 відсотків, і на експорт – на 56.
– Які результати у крупних виробництв, що пов’язані з деревобробкою, заготівлею деревини?
– Обидва наші держлісгоспи працюють стабільно. У ДП «Холминський лісгосп» приріст переробки деревини за 8 місяців склав 125 відсотків, а в ДП «Корюківське лісове господарство» -112. Такі результати мають за рахунок реалізації продукції. Утримують стабільну чисельність працівників, на двох підприємствах – майже 700 робітників та інженерно-технічних працівників. Районне комунальне спеціалізоване лісогсподарське підприємство «Корюківкаліс» працює на рівні 2013 року, у нормальному режимі. Тут зайнятість забезпечена 130 особам.
– Розкажіть і про нове виробництво по міській вулиці Індустріальній.
– Є таке, назву воно лишило від попереднього – ТОВ «ВУД Індустрі», діє з липня цього року, згодом тут буде створено 58 робочих місць. А займатиметься переробкою деревини.

Один коментар

  1. вуж говорить:

    Обидва наші держлісгоспи працюють стабільно. У ДП «Холминський лісгосп» приріст переробки деревини за 8 місяців склав 125 відсотків, а в ДП «Корюківське лісове господарство» -112.
    Скоро лес закончится, а что дальше перерабатывать будут?

Залишити коментар