Як стягти аліменти?

“У мене двоє дітей, 6 і 8 років, чоловік рік тому пішов жити у другу сім’ю. Скільки я повинна отримувати аліментів, якщо він працює на роботі, але без трудової? А взагалі таких батьків зразу треба позбавляти батьківських прав. Який він тепер батько, тільки що на папері… Поясніть, будь ласка”, – пише корюківчанка у своєму листі до нашої газети.

В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації кореспонденту пояснили, що у них є такий вид допомоги – тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Але для призначення такого виду допомоги потрібно, щоб заявниця звернулась до суду із позовом про стягнення аліментів. А у відділі державної виконавчої служби (ДВС) сказали, що коли суд винесе рішення про стягнення аліментів, суд же видасть громадянці й виконавчий лист (або судовий наказ), з яким слід звернутися до ДВС. Служба робить запити до управління Пенсійної фонду, фіскальної (податкової) служби, з відповідей на ці запити виявляються в разі наявності – банківські рахунки, останнє місце роботи боржника. Перевіряється і його майновий стан. Якщо є майно – на нього накладається арешт, коли сума заборгованості перевищує 3 місяці. А якщо 6 місяців – жінка може звернутися до поліції для притягнення боржника до кримінальної відповідальності за ухиляння від виплати аліментів. Коли ж у чоловіка нема ні майна, ні офіційного заробітку – тоді стягти не вдається…
І після півроку (як мінімум) ухиляння чоловіком від сплати аліментів – заявниця має право звернутися до управління соцзахисту за тимчасовою допомогою дітям, з рішенням суду про стягнення аліментів (або виконавчим листом) та довідкою, виданою ДВС – про те, що чоловік протягом 6 місяців (перед місяцем звернення до управління) ухилявся від сплати аліментів. Тимчасова допомога призначається з урахуванням сукупного доходу сім’ї, на півроку, тоді треба поновлювати документи.

Залишити коментар