Як у Корюківці Водохреща відзначають

Хрещенський настрій

Зима таки не підвела, і 19 грудня, у день Хрещення Господнього, був і морозець, і снігу вдосталь! І настрій відповідний, святковий, хрещенський. На міському «дитячому» пляжі освячував воду, принесену вірянами, і зимову купіль міської водойми настоятель Свято-Вознесенського храму отець Олександр. Щоб люди змогли підійти до води, берег заздалегідь прочистили від снігу. Про це подбали міська влада, козаки і рятувальники. Козаки кажуть, складно було встановити допоміжну дерев’яну конструкцію для купання, бо багато води і снігу, тож довелося попотіти…
Сміливців пірнути в ополонку вистачало: і дорослі, і діти, і жінки, й чоловіки. На березі був встановлений спеціальний намет для перевдягання, чергували медики і рятувальники. Поряд у казанах на вогні парували пригощання від Корюківської Козачої Січі (отаман Святослав Коротков) – по два чималих казани кулешу (яким усіх охочих частували безкоштовно) і глінтвейну (безкоштовно для пірнальників і рятувальників, решті – по 15 грн.).
«Цього дня Ісус охрестився!» – захоплено розповідали у гурті одне одному другокласники Корюківської ЗОШ І ст. №2, яких дружно привели на місце освячення води їхні вчителі Любов Панченко і Наталія Коломійчук. Діти багато дізналися про одне з найбільших християнських свят, голосно підтримували пірнальників і смачно ласували випічкою від господинь церковної трапезної.
«Хай в вашій оселі
радість панує,
Христос охрестився,
мир світу дарує!»

Для тих, хто не знає

Купання на Водохреща:
10 правил і помилок

Про що
варто пам’ятати:
1. Заходити у воду, потрібно швидко.
Щоб мати менші шанси отримати переохолодження.
2. Перебувати у воді не довше 20 секунд.
Особливо стосується тих, хто занурюється вперше.
3. Не витиратися після виходу.
Розтирання після крижаної води, та ще й на морозі, може пошкодити тендітні дрібні капіляри шкіри.
4. Одягатися треба максимально швидко.
5. Після купання бажано пробігтися.
Або зробити декілька фізичних вправ.
5 поширених
помилок купання
в ополонці
1. Занурюватися в ополонку не з головою.
Якщо вже пірнаєте в ополонку, то занурюватися потрібно повністю, з головою. Інакше різкий перепад температур між тілом і головою може спровокувати спазм судин.
2. Їсти напередодні дієтичні продукти.
У крижаній воді вашому організму дуже знадобиться енергія. Хороший приплив енергії для організму напередодні купання можуть дати сало з чорним хлібом, горіхи, курага та родзинки.
3. Поплескувати себе по тілу після виходу з ополонки.
Тут причина та сама, як і у випадку з витиранням рушником.
4. Намагатися розігрітися на тренажерах.
Багато хто намагається перед купанням в ополонці максимально розігріти своє тіло за допомогою фізичних вправ або навіть тренажерів. Цього у жодному разі не варто робити. Ваші м’язи можуть отримати мікротравми.
5. Вживати алкоголь.
Алкоголь здатний дати уявне відчуття тепла тільки в перші кілька хвилин, коли під його впливом судини розширюються. Після цього вони різко звужуються і ви ризикуєте дуже швидко замерзнути.
Джерело: Факти / Lifestyle

Фоторепортаж

Фото Наталії Рубей

 

Залишити коментар