Як вберегтися від грипу? Чи допоможе щеплення?

Минулої зими на грип та ГРВІ перехворіло 6,2 млн. населення України, з них більше половини – діти. Був зареєстрований 31 летальний випадок, в тому числі сім – серед дітей. Найбільше людей померло у Львівській (8 осіб) та Закарпатській (4) областях. Жодна – не була щеплена від грипу.

У минулому сезоні вакцинувалося лише 106683 осіб ( 0,3% від загальної кількості населення України). Найбільше громадян подбало про свій імунний захист на Дніпропетровщині, а найменше – на Чернігівщині. Відомо, що грип може спровокувати загострення хронічних захворювань організму і викликати ускладнення, перш за все пневмонію. Найчастіше страждають діти, люди похилого віку та особи з хронічними недугами. Вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму. Щеплення проводяться щороку у вересні – листопаді. Вони носять рекомендований характер, проводяться за епідемічними показаннями. Проте є група ризику – категорія населення, яким дуже бажано подбати про профілактику. Це школярі і вихованці дитсадків, персонал медзакладів, дошкільних установ, інтернатів, будинків для громадян похилого віку тощо, працівники сфери послуг, торгівлі, транспорту, підприємств, установ, організацій, літні люди (старше 60 років) та з хронічними захворюваннями дихальної, серцево-судинної систем, нирок, порушенням обміну речовин. За інформацією МОЗ України, в епідсезоні 2017-2018 років в Україні затвердили оновлений штамовий склад 4 вакцин зі штамами вірусу, актуальними для цього сезону. Фахівці стверджують, що щеплення не здатне на всі 100% захистити від захворювання, але значно полегшить його перебіг. Вірус грипу має таку особливість, як мутація, постійно виникаючи і проявляючись у різних формах. Як правило, боротися з будь-якими вірусними інфекціями допомагає хороший імунітет.
Сьогодні можна замовити вакцину Ваксігрип в аптечних закладах за ціною близько 180 грн. Проте будь-яка вакцина, в тому числі і проти грипу, вимагає відповідних умов зберігання, транспортування і використання. А тому щеплення проти грипу проводять тільки спеціально призначені для цього медичні працівники після огляду лікаря. Мешканцям району необхідно звертатися до сімейних лікарів або терапевтів Центру первинної медико-санітарної допомоги, які обстежать і дадуть «добро» на щеплення. Будьте здорові!
Тому, хто
відмовляється
від щеплення…
Необхідно вже зараз розпочинати прийом вітамінів, у першу чергу вітамінів А, В, С. Оптимальне їх співвідношення є в препаратах Ревіт, Декамевіт, Гексаніт, Ундевіт, Джунглі, Супрадін та ін. Бажано вживати: настоянки лимонника, ехінацеї, екстракт елеутерококу, імунал, застосовувати оксалінову мазь, інтерферон, Ремантадін, Грипферон, Протефлезид, гомеопатичні препарати, звісно, порадившись із лікарем. Корисно вживати мед, малину, смородину, цибулю та інші засоби народної медицини.

Не можна переносити грип на ногах…
Часто інфікована вірусом грипу людина на початковій стадії захворювання з останніх сил намагається побороти інфекцію, продовжує ходити на роботу, переносячи недугу «на ногах». У цей час вона заражає своїх колег, адже робоче місце – ідеальне для поширення вірусу. Процес цей подібний до ланцюгової реакції, і протягом 2-3 днів вірус уражає приблизно 10-40% працівників. Тому при перших симптомах грипу (підвищення температури тіла, біль в горлі, суглобах, м’язах, надмірна сльозотеча, кашель) – негайно звертайтесь до лікаря.

Андрій АУХІМІК, в.о. начальника

райуправління Держпродспоживслужби

Готуємося

Від грипу
вакциновано
46 корюківчан
«Гонконг», «Брісбен» і «Мічиган» – ці три штами вірусу грипу атакуватимуть українців взимку. Корюківчани почали робити щеплення ще місяць тому.

На Корюківщині вакцинують від грипу з 1 листопада, бо до цього не було вакцини. Нині її за власні кошти можна замовити в аптеках міста. Найпоширеніша «Ваксігрип» коштує близько 185 гривень. Наразі 46 осіб отримали щеплення: 26 дітей і 20 дорослих. Серед останніх – по двоє медпрацівників, працівників дитсадків, пенсіонерів, а також студент, безробітний, приватні підприємці, працівники фабрики техпаперів, ін. Як кажуть у лікарні, підприємства, установи та організації вакцинувати своїх працівників від грипу не поспішають, точніше – не роблять цього уже багато років. Ось і зараз про вакцинацію своїх працівників поки що подбала лише редакція «Маяка».
Навіщо робити щеплення від грипу? Бо ризик захворіти на грип, стверджують медики, зменшується майже вдвічі, а сама недуга, якщо її уникнути не вдалося, переноситься легше, з мінімальними ускладненнями чи навіть без них.

Залишити коментар