Як жінки мобілізованих ходили до військового комісара…

 Напередодні першотравневих свят дійшла до редакції чутка, мовби збираються деякі молоді корюківчанки йти гуртом до районного військового комісаріату – питати про подальшу долю своїх чоловіків. Забрали тих на військову службу спочатку начебто на 45 днів. Той строк закінчувався у перших числах травня. Та додому повертати воїнів командири не планують, продовжили службу аж до вересня, поки на заміну прийдуть солдати строкової і контракт­ної служби…

А жінки – у розгубленості: як же без чоловіків, сімейних годувальників і помічників?! І з роботи їх позвільняли, і зарплат тепер нема, і кредити у багатьох треба виплачувати… Тому й ходили до райвійськ­кома вияснити, як воно буде? Запитав і кореспондент районного військового комісара, підполковника Олександра Саповського про вирішення цієї непростої ситуації. Ось що він відповів:

– Нам прийшло таке роз’яс­нення. Під поняттям “термін мобілізації 45 діб” – розуміють період часу, в який здійснюється призов військовозобов’язаних і техніки національної економіки для доукомплектування військових частин Збройних сил України та інших військових формувань до штатів воєнного часу (з 18 березня по 2 травня). Звільнення військово­службовців, призваних на військову службу під час мобілізації в особливий період – може бути здійснено після оголошення рішення Президента України про демобілізацію, час та порядок якої буде визначено відповідним Указом Президента.
До 25 травня звільняються з військової служби військово­службовці, які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби, з виключенням з військового обліку, та – через сімейні обставини, або з інших поважних причин. До 1 серпня – командирам військових частин треба скласти плани поетапного звільнення військовослужбовців, які призвані під час мобілізації, та надіслати плани до управління персоналу штабу оперативного командування “Північ”. З 1 вересня провести (за умов стабілізації обстановки) звільнення військовослужбовців, які призвані під час мобілізації. Зараз комплектується батальйон територіальної оборони добровольцями на військову службу за контрактом – з числа військовозобов’язаних та осіб призовного віку. Після закінчення особливого періоду – вони можуть звільнитися чи продовжувати службу.

Залишити коментар