Як зменшити ризик літніх захворювань?

У розмові з кореспондентом лікар-інфекціоніст (для дорослого населення) центральної районної лікарні Олексій Булітко розповів про актуальні літні інфекційні загрози здоров’ю та їх профілактику.

До кишкових інфекцій належить група захворювань, що викликаються різними вірусами, бактеріями, найпростішими грибами, гельмінтами. Це дуже нагальна проблема, бо щорічно від кишкових інфекцій у світі помирає близько 600 тисяч дітей віком до п’яти років! В нашому районі таких випадків, на щастя, не було. Але захворювання трапляються.
Десь до 70% всіх діарей (кишково-шлункових розладів, проносів) викликаються вірусами. Зокрема, буває ротавірусна інфекція. До інших захворювань належать сальмонельоз, шигильоз (дизентерія). Одним з тяжких і розповсюджених є сальмонельоз, що викликається паличкою сальмонели. Торік в районі зареєстровано сім випадків, цього року хворіли дві дитини. Передається ця зараза фекально-оральним шляхом, з харчовими продуктами, недостатньо обробленими термічно м’ясними стравами. Влітку особливо – через майонез і салати з ним, молочні продукти, придбані на стихійних ринках. Прояви відомі: блювота, висока температура, болі у животі, діарея (пронос) зеленого кольору… Небезпека полягає у зневодненні, інтоксикації організму, з можливими ускладненнями у вигляді пневмонії, нефриту, сепсису. І після оздоровлення людина може бути носієм бактерій. Тому працівники громадського харчування, торгівлі, дитячих та навчальних закладів – повинні проходити медичні огляди.
Іншою проблемою є ротавірусна інфекція. За перше півріччя зареєстровано 22 випадки (торік було 26) захворювань, з них 17 – дітей. Особливо небезпечна інфекція для дітей до 5 років. Можливе швидке зневоднення організму, набряк головного мозку, судоми. Гострий початок з підвищенням температури, блювотою, проносом. Тому батькам при таких ознаках потрібно якомога раніше звернутися до лікаря. У дорослих це захворювання протікає у легших формах. Звичайно, потрібно дотримуватися правил особистої гігієни, мити руки перед їдою, мити овочі і фрукти, правильно готувати і зберігати їжу, особливо у літню спеку. Але для ротавірусної інфекції це слабка профілактика. У розвинених країнах є вакцина, у нас її треба купувати за власні кошти.

Залишити коментар