Якщо не економити електроенергію і газ, то залишимося без світла і тепла

enerhozberezhennyaНа нараді в облдержадміністрації 30 вересня за участю голів райдержадміністрацій, міських очільників та керівників ряду підприємств під головуванням в.о. голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана йшлося про готовність області до опалювального сезону, який за календарем має розпочатися за два тижні.

У ході наради обговорено основні тенденції розподілу і використання енергетичних ресурсів, питання альтернативних джерел отримання енергії, а також виконання заходів з енергозбереження в умовах обмеження постачання російського газу. Присутній на засіданні радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергій Меженний закликав присутніх, зважаючи на ситуацію в країні, з розумінням поставитися до обмеження споживання підприємствами електроенергії, особливо в часи вечірнього максимуму. Він підкреслив: ситуацію може виправити лише припинення військових дій на сході та відновлення роботи шахт – основних постачальників вугілля. Директор Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації Петро Головач повідомив, що усім без винятку постачальникам енергоносіїв та споживачам доведено граничні обсяги постачання і споживання природного газу, електричної енергії, реалізовується ряд заходів по зменшенню споживання енергоресурсів на 30% проти минулого року.
Практично готові котельні, теплові мережі, житлові будинки, об’єкти соціальної сфери. Проблемним у бюджетній сфері залишається питання забезпечення твердими видами палива – вугіллям, торфопродукцією, дровами. Незважаючи на обмеженість фінансових ресурсів, сьогодні проводяться роботи з реконструкції котелень на 88 об’єктах бюджетної сфери області. Облдержадміністрацією вжито заходів щодо залучення інвесторів, які зараз проводять підготовчі роботи по переведенню котелень на альтернативні види палива на 21 об’єкті. Продовжуються роботи по реконструкції котелень за рахунок коштів місцевих бюджетів на 38 об’єктах. За рахунок субвенції з державного бюджету заплановано будівництво та реконструкцію 15 котелень у 10 районах та 2 котелень у м. Прилуки.
Необхідно забезпечити 100-відсоткові розрахунки за спожиту теплову та електричну енергію. Керівникам районів взяти під особистий контроль споживання природного газу у межах доведених лімітів та використання резервних видів палива. Підприємства житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до 15 жовтня мають повністю погасити заборгованість за спожиті енергоносії.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Залишити коментар