Ювілей Реформації в Корюківці

З автопробігом, присвяченим 500-річчю Реформації, до нашого міста прибуло кілька лідерів протестантських церков. Вони зустрілися за «круглим столом» у міській раді з представниками місцевої влади та членами протестантських церков Корюківки. Оцінили зроблене релігійними громадами у державі, на Чернігівщині і на Корюківщині зокрема. Поділилися ідеями і планами на майбутнє.

Торік у серпні Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення 500-річчя європейської Реформації. В указі наголошувалося, що одним з мотивів підписання було відзначення важливої ролі протестантських церков в історії сучасної України, особливо з урахуванням великої соціальної та гуманітарної місії, яку звершують українські протестанти. Керівник держави доручив уряду та його виконавчим гілкам розробити план заходів та сприяти їх проведенню на місцях. Події з приводу відзначення 500-річчя Реформації спрямовані на підвищення рівня духовності і освіченості українського народу.
До Корюківки з автопробігом, який розпочався зі Сходу, а саме з гарячої Авдіївки, прибули делегації з різних регіонів України. Східний шлях автопробігу проходив через Харків, Ізюм, Суми, Шостку, Новгород-Сіверський, Корюківку, Сновськ, Чернігів…
У «круглому столі», який був присвячений ювілею Реформації, брали участь як працівники державних органів, так і лідери протестантських рухів. Міський голова Ратан Ахмедов привітав гостей з ювілеєм та високо оцінив роль протестантських церков у соціальному житті громади. Поділився думками голова об’єднання євангельських християн-баптистів Чернігівщини Володимир Висоцький, який зауважив, що найбільший внесок протестантів за часів незалежності України полягає у вихованні християнської моралі та етиці, яка провадиться не тільки в протестантських зібраннях, але і в християнських дитячих та молодіжних таборах, які прийшли на заміну піонерським та комсомольським.
У Верховній Раді України існує міжпарламентська група «За духовність, моральність, здоров’я України», яку очолює протестант Павло Унгурян і до неї входить 70 депутатів, які постійно ініціюють законопроекти, спрямовані на підвищення морально-етичного стану суспільства. Було зазначено, що багато волонтерів стали прикладом у суспільстві і чимало їх є членами протестантських церков. У дев’яності роки минулого століття в Україні розпочали роботу протестантські реабілітаційні центри для нарко- і алкозалежних. Є подібні заклади і на Чернігівщині, зокрема у Козельці та Куликівському районі. Німецька християнська місія побудувала в Україні 36 будинків сімейного типу, з метою, щоб наші співвітчизники взяли дітей і жили великою родиною.
Чернігівська християнська місія «Милосердя і духовне відродження» працює уже понад 25 років, щороку відправляє 250 тонн гуманітарних вантажів. Ця місія регулярно допомагає районним лікарням області, зокрема, і наша Корюківська ЦРЛ за останні три роки отримала допомогу на суму більше ніж мільйон гривень. А це – ліжка, постільна білизна та інші необхідні речі. Місія «Милосердя і духовне відродження» відправила в зону АТО 125 тонн найнеобхідніших вантажів, які на місцях розподілялися через військово-цивільні адміністрації. 26 років щоліта організовує оздоровчі християнські табори для дітей, у тім числі сиріт та інвалідів. За опитуваннями центру Разумкова, церкви є беззаперечним авторитетом довір’я людей, і особливо її волонтери.
Пастор Володимир Байдачний також означив, яку значиму гуманітарну допомогу отримують люди від церкви адвентистів сьомого дня.
Олександр Гаврюш, модератор «круглого столу», говорив про роботу протестантів із дітьми-сиротами. До прикладу, у сусідньому Сновську є родина Павла і Оксани Куценків, яка на сьогодні виховала більше 20 прийомних дітей. Усі вивчилися, знайшли своє місце у житті, приїздять до батька і матері. Так, на думку Олександра, потрібно руйнувати міфи про протестантські церкви, які розповсюджуються недоброзичливцями, що не знають, який позитив несе церква, як активно долучаються до вирішення суспільних проблем її члени. Протестанти справді багато роблять для держави і вони хочуть, щоб на місцях влада і церква підтримували дружні стосунки.
Пресвітер релігійної громади церкви євангельських християн-баптистів «Новий шлях» Ігор Григор’єв у світлі святкування 500-річчя Реформації в Україні запропонував кілька ідей, які можуть реалізувати у Корюківці члени міської релігійної громади. Зокрема, у центрі міста зробити квіткову клумбу; трьом малозабезпеченим родинам надати допомогу продуктовими наборами; організувати кімнату психологічної підтримки та християнського консультування у районній лікарні; проводити уроки християнської етики в школі, надавати безкоштовні фотопослуги для особливих категорій населення; влаштувати різдвяне свято в дитячому відділенні Корюківської ЦРЛ.
Долучаючись до дискутування, колишній міський голова і власник сайту «Корюківка наше місто» Анатолій Савченко з осудом висловився про роки радянські, коли деяких активістів релігійних громад з міста, за віру відправляли у заслання. А тому, за його словами, дуже хотів би, щоб такі ганебні помилки не повторювалися у теперішній час. Як позитивну оцінила роботу євангельських християн завідуюча сектором культури та культурно-масової роботи міського відділу освіти, культури, молоді та спорту Алла Кун та заступник Корюківської РДА Володимир Полубень. Було що розповісти про молодіжну організацію «Альтернатива» її голові Володимиру Онищуку, яка в своїй діяльності послуговується християнськими принципами. Тільки цього року організацією було проведено десятки заходів, до яких долучилось багато дітей, молоді і представників старшого покоління.

Залишити коментар