З 1 квітня подорожчає електроенергія

Відповідно до домовленостей з Міжнародним валютним фондом із квітня нинішнього року тарифи на електроенергію буде підвищено. Слід очікувати подорожчання на 40%. Люди отримають нові платіжки, і, мабуть, змушені будуть задуматися над утепленням стін, заміною вікон, котлів. Подорожчання відбудеться після завершення опалювального сезону, держава сподівається, що народ за цей час встигне підготуватися до майбутньої зими. З квітня планується введення нової системи субсидій. За оцінками посадовців, їх отримуватимуть дві третини населення. У Міністерстві енергетики повідомляють, що з цією метою в поправках до бюджету передбачено 12,5 млрд. грн.

Прості поради, щоб зберегти тепло у домі та гроші у гаманці

1. Не мийте посуд під проточною водою. Якщо брудний посуд спочатку намилити миючим засобом, а потім сполоснути під краном, це у 3 – 5 разів зекономить споживання води.
2. Встановіть на змішувач води аераторну насадку. Це майже вдвічі скоротить її витік за хвилину.
3. Придбайте посудомийну машину. Вона збереже приблизно 12 тисяч літрів води за рік.
4. Нагрівайте в чайнику тільки необхідну на даний час кількість води. Цей нехитрий спосіб економить і воду, і електроенергію, бо знову нагрівати кип’ячену воду не можна.
5. Регулярно видаляйте накип, щоб чайник швидше нагрівав воду та споживав менше енергії.
6. Закривайте посуд кришками, коли куховарите. Так ви приготуєте їжу швидше та з найменшими витратами газу чи електрики.
7. Якщо у вас електрична плита – вимикайте конфорку за декілька хвилин до готовності їжі.
8. Регулярно розморожуйте холодильник.
9. Робіть повне завантаження пральної машини. При цьому обирайте прання у не надто гарячій воді, бо 90% енергії йде саме на її нагрівання.
10. Закручуйте кран, коли чистите зуби чи голитеся. Інакше витрачатиметься 10 літрів води щохвилини.
11. Полагодьте кран. Коли з нього навіть трішки капає, за добу можна втратити 500 літрів води. Те ж стосується і несправного бачка.
12. Замість ванни приймайте душ – зекономите 60% води.
13. Коли виходите з кімнати, не забувайте вимикати світло та телевізор.
14. Замінюйте лампочки на «економки».
15. Встановіть двокамерні енергозберігаючі вікна.
16. При можливості встановіть на батареї регулятор температури (20% тепла можна зекономити, і якщо розмістити за батареями фольгу або теплозахисні екрани). Пам’ятайте: батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу майже на 10%, а також – що не слід їх загороджувати меблями.
17. Якщо є шпарини у вікнах або дверях, закрийте, а на підлогу покладіть товсті килими.

Один коментар

  1. вуж говорить:

    Питання: А килими тiльки персидськi пiдходять?

Залишити коментар