З 2 квітня можна укладати декларації з лікарями

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, уряд затвердив порядок, що визначає правила, за якими українці вибиратимуть собі лікаря. Він є обов’язковим для усіх закладів з надання первинної медичної допомоги.
Отже, з 2 квітня вже можна обирати: терапевта для дорослого, педіатра для дитини чи сімейного лікаря для усієї сім’ї, за умови що медичний заклад вже підключений до системи «Електронне здоров’я». Підписуючи декларацію, громадянин повідомляє державу через Національну Службу Охорони Здоров’я (НСЗУ), що кошти за його обслуговування мають надходити саме у цей медзаклад. Тож декларація фактично є формою заяви.
Головний лікар Корюківського центру первинної медико – санітарної допомоги Світлана Лещенко розповіла, що у Корюківці, Наумівці та Сядриному вже все готове для укладання декларацій. У Холмах люди зібрали півтори тисячі на підключення лікарської амбулаторії до Інтернету, а лісгосп надав комп’ютери – тепер і вони готові. Світлана Віталіївна роз’яснила, що ажіотажу з укладанням декларацій не буде, бо часу для цієї процедури достатньо – до 1 липня встигнуть усі. Ніяких документів заздалегідь готувати теж не потрібно: треба мати при собі паспорт, ідентифікаційний номер і мобільний телефон.
Можна буде укласти декларацію під час прийому у лікаря, а можна прийти у зручний час. Але, каже лікар, краще у другій половині дня, коли потік хворих спаде. Нині щодня на прийомі багато людей з вірусними інфекціями, навіть карантин були змушені оголосити. Бажано спочатку дізнатися, коли працює обраний вами лікар. Хоча укласти декларацію можна й без нього – головне, щоб у кабінеті була медсестра, яка безпосередньо займатиметься реєстрацією.
У нашому районі офіційно зареєстровано 26 тис.700 мешканців. З них 12 -13 тисяч осіб проживають у Корюківці. У місті працює десять лікарів, з якими люди укладатимуть декларації, у селах – чотири. І хоча для педіатрів передбачена норма: 900 дітей на одного спеціаліста, та зважаючи на те, що загалом у районі близько 4 тисяч дітей, саме дитячі лікарі матимуть найбільше навантаження. Для терапевтів норма – 2000 пацієнтів, для сімейних лікарів – 1800. Не мають на своїх територіях лікарів у Олександрівці, Перелюбі та Козилівці. Тож люди самі визначатимуться, куди їм зручніше звертатися по медичну допомогу. С. Лещенко припускає, що Олександрівка, скоріш за все, обслуговуватиметься у Корюківці, Перелюб – у Наумівці, Козилівка – у Холмах. Але ніхто нікого не змушуватиме – вибір за людьми.

Залишити коментар