З 9 березня важким автомобілям обмежили рух

Читач запитує…

«Досі не знаю, за які машини, іномарки чи вітчизняні, потрібно платити спеціальний податковий збір. Я маю власний автотранспорт, а також водій – вантажного. Ще хочеться дізнатися, як оберігатимуть у нас дороги? Здається, торік, уже починаючи з березня, лісовозам, іншій важкій техніці було обмежено рух. Саме така техніка розбиває наші дороги. Коли не зробити відповідні заборони, то не буде автошляхів».

М. Кравченко, м. Корюківка.

Роз’яснює начальник Корюківської державтоінспекції Андрій Кукуюк:
– До нас теж звертаються власники іномарок, запитують, кому платити податок та за яких умов. Отже, податком обкладаються автівки, у яких двигуни більше трьох тисяч кубічних сантиметрів і дизельні – 2, 5 тисячі, віком до 5 років. У нашому районі за віком і не знайдеться таких автомобілів з подібними двигунами. Точніше, кілька їх є, але вони старші п’яти років і не підлягають оподаткуванню.
– Є ще автобуси, які переобладнують у пасажирські і за них береться акциз.
– Так, за новопридбані береться по три євро в середньому за кубічний сантиметр двигуна, за потримані – по 0,007 євро. І такі кошти потрібно заплатити, коли автобус переоформляється у пасажирський, а податок заплатити при оформленні.
– Чи хтось купував такі автобуси?
– Фактів, що у район надійшли такі машини, у нас нема. Коли б їх пригнали з якихось автосалонів чи з-за кордону, ми б мали таку інформацію. Ті, хто планував купити автобуси, знають, що за відповідне оформлення треба заплатити великі гроші. Дорожнеча – головна причина, чому не купують. Можливо, будуть якісь інші зміни, про них ми інформуватимемо оперативно.
– Що зроблено на державному рівні, аби захистити наші дороги від руйнування важкою автотранспортною технікою?
– Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» і відповідним розпорядженням Чернігівської облдержадміністрації від 26. 02.15р. «Про збереження автодоріг загального користування» у період з 9 березня по 15 квітня введено обмеження руху загальною масою понад 12 тонн і осьовим навантаженням – 6 на дорогах державного значення (територіальні) і понад 6 тонн з осьовим навантаженням – 4 – на обласних та районних місцевого значення.

Залишити коментар