З батьківського гнізда

DSC_8

Щасливі разом! Цьогорічні випускники Жуклянської школи зі своєю шкільною мамою. Зліва направо: у першому ряду – Артем Міль, Владислав Прохоренко, у другому – Костянтин Кучма, Марія Карначова, Дарина Кириленко, Ольга Защита (класний керівник), Аліна Голубєва, Богдан Васильченко, Станіслав Грищенко. /фото автора

19 червня Жуклянська школа проводжала у доросле життя своїх випускників

Цьогоріч їх – восьмеро: троє дівчат і п’ятеро хлопців. «Мабуть, востаннє в історії нашої школи ми випускаємо такий великий клас…» – з сумом говорить директор школи Марина Алєксєєва, розуміючи, що цей випуск може стати лебединою піснею для сільської дев’ятирічки…

І хоч, за словами Марини Володимирівни, відтоді, як була побудована поміщиком Миколою Комстадіусом, школа не знала жодного капітального ремонту, але добре збережене приміщення пам’ятає бурхливе шкільне життя зі значно більшими класами. То були кращі часи сільського острівця знань. На сьогодні ж 35-ох учнів навчають 8 педагогічних працівників. І якщо цього року випускників восьмеро, то наступного – не буде жодного, бо немає класу. Ось такими «неврожайними» видалися для Жуклі 1999-2000 роки. Мабуть, тоді лелека так запрацювався, що геть забув про маленьке село!
Ближче до вечора (а у селі вечір настає тоді, коли корови подоєні і господарство нагодоване) до святково прикрашеного повітряними кульками і гірляндами майданчика перед школою почали збиратися жукляни і гості свята. Випускний – свято усього села!
Вдень випускники відвідали подячний молебень у Храмі Покрови Божої матері, який провів для них отець Мар`ян Гуртовський, а вже надвечір поспішали на урочистості – красиві і дорослі! Вишиваними рушниками зустрічали і благословляли їх батьки у доросле життя. Сільські діти дорослішають рано, може тому всі восьмеро мають плани здобувати професію саме після дев’ятого класу. Дарина мріє бути медсестрою, Владислав – юристом, Станіслав і Богдан – механіками, Костя – електриком, а Маша і Аліна – провідницями. І лише Артем ще вагається, або – тримає свої плани у секреті.
Хвилювалися, вітаючи своїх шкільних дітей, перша вчителька Ніна Терещенко і класний керівник Ольга Защита, щораз відганяючи непрохану сльозу. Не стримували емоцій і батьки, відпускаючи у доросле життя своїх пташенят. З нотками суму були напутні слова директора школи Марини Алєксєєвої, зі світлом і вірою – отця Мар`яна. Особливі емоції переповнювали і сільського голову Віктора Мороза, адже серед випускників і його онук, Владислав. Наче ж недавно тільки діти закінчили школу, а вже й онуки стають на крило…
Після вручення атестатів про базову середню освіту розпочалася святкова програма, підготовлена стараннями учнів школи і класного керівника випускників. Без перебільшення можна сказати, що Ольга Валеріївна тут – все: режисер, сценарист, вокаліст, хореограф, звукооператор і моральна підтримка як дітям, так і батькам! Зрозуміло, чому у восьмому класі діти захотіли, щоб саме вона була їхнім класним керівником – таких активних та ініціативних спробуй ще пошукай!
Не менше за випускників хвилювалися молодші учні школи, які вітали своїх старших товаришів, бо у багатьох серед «іменинників» – братик чи сестричка. Але молодші теж – гідна зміна! Он, п’ятикласниця Віка Прохоренко і семикласниця Ліля Васильченко вже сьогодні підставили своє плече – склали танцювальні пари хлопцям-випускникам. А як же інакше? Випускний вальс повинен бути у всіх, а дівчат-дев’ятикласниць – лише троє. Тож для Віки і Лілі – це репетиція власного вальсу, який у них ще попереду.
Надзвичайно зворушливим був «Мамин вальс», на який вмить подорослілі сини-випускники запрошували своїх неньок на танець. Дуже гарні пісні подарували присутнім завідуюча сільською бібліотекою Марія Тарасенко та дует доньки і мами Кириленків. Завершувалося свято ближче до опівночі, як і годиться, святим хлібом з маминих рук і спільними фото на згадку. Наостанок випускники загадали бажання і запустили у зоряне небо повітряні ліхтарики, які, піднявшись дуже високо, сподіваємося, зробили ближчими їхні мрії і сподівання. У добру путь!

DSC_1 DSC_3 DSC_4 DSC_5 DSC_6 DSC_7

Один коментар

  1. вуж говорить:

    Дуже гарнi дiти! Прохоренко в дiда пiшов, мабуть! Хай щастить!

Залишити коментар