З днем студента!

Корюківчанка Людмила, мама одинадцятикласника:

«Шановна редакціє! Хочу привітати через газету усіх студентів – колишніх і нинішніх. Бо студентство – найкраща пора! А ще мені цікаво, які вузи обрали цьогорічні медалістки, випускниці Корюківської гімназії?..»

Напередодні свята редакція поспілкувалася з дівчатами телефоном, поцікавившись їхнім вибором вищого навчального закладу і першими враженнями від навчання. Що вони радять нинішнім одинадцятикласникам, для яких ЗНО і вступна кампанія ще попереду?

 

Юлія Максименко, студентка Національного університету харчових технологій, м. Київ (факультет економіки і управління):
– Стало дещо легше, порівняно зі шкільним навантаженням в 11 класі. Навчання поки що не надто складне (може, це попервах?). Зазвичай у мене по дві пари щодня, тож вільного часу побільшало. Відвідую різноманітні екскурсії, ярмарки професій та інші заходи, які влаштовує університет. Оскільки перебуваю у профкомі, нещодавно безкоштовно побувала на футбольному матчі «Україна – Хорватія», де щиро вболівала за українців. Обіцяють також походи у театри, кіно та ін.
Майбутнім випускникам хочу порадити вже зараз визначатися з вибором професії і спеціальності. Обирати краще не лише по фото та інформації з Інтернету, а побачити заклад на власні очі, побувати там, поспілкуватися зі студентами, викладачами (найкраще на день відкритих дверей). Щодо ЗНО надто хвилюватися не варто – воно не таке страшне, як здається! А ось іноземній мові треба приділяти більше уваги…

Аделіна Лопачук, студентка Національного університету біоресурсів і природокористування України, м. Київ (гуманітарно-педагогічний факультет):
– Моя спеціальність («Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії») запроваджена в університеті перший рік. Деякі групи (і моя теж) один з навчальних предметів вивчають англійською. У цьому семестрі у мене це – історія української державності.
В університеті зараз вивчаємо вісім дисциплін (в 11 класі, здається, було десять чи дванадцять), тож навантаження трохи менше, ніж у школі. Майже щотижня заклад влаштовує зустрічі з відомими людьми, політиками, громадськими діячами, цікавими гостями. Так, під час нещодавньої конференції спілкувалися з Віктором Ющенком, раніше – з прес-аташе Англії, Азербайджана та ін.
Подобається, що університет пропонує широкі можливості для творчого розвитку, є безліч гуртків і студій. Я танцюю і співаю у двох колективах, задіяна у постійних концертах. Хочу вивчати ще якусь з іноземних мов, окрім англійської, також відвідувати театральний гурток…
Нинішнім одинадцятикласникам раджу не розпорошувати свої сили на додаткові заняття з усіх шкільних предметів, а визначитися з потрібними їм для вступу. Насолоджуйтеся останнім роком навчання у школі, бо потім сумуватимете за однокласниками і вчителями…

Ольга Рубей, студентка Харківського Національного університету ім. В.Н. Каразіна (факультет міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу):
– Місто студентів, один з найпрестижніших українських вузів, бюджетна форма нав-чання – що може бути краще?! Утім, учитися непросто. Принаймні, полегшення після напруженого останнього року у школі поки що не відчула. Подають надзвичайно великі обсяги матеріалу! Але приємно, що предмети викладаються на дуже високому рівні і «титулованими» викладачами. Щоправда, здивувало те, що переважна більшість дисциплін викладається російською мовою. Попри це, готуюся і відповідаю українською. Окрім навчання, задіяна у профспілковій діяльності, відвідую курси польської мови. Обов’язково планую продовжити займатися танцями, але трохи пізніше, коли розберуся з навчанням. Зараз готуюся до Каразінського зимового балу – щорічного заходу при університеті, виручені кошти від якого підуть на благодійні справи. Шестеро хореографів працюють над постановкою трьох неперевершених бальних танців. Я танцюватиму зі своїм однокласником Антоном Осипенком, студентом Харківського Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.
А ще мені дуже пощастило з групою! Разом ми відвідуємо багато цікавих місць у Харкові. І День студента, і водночас день народження свого університету святкуватимемо групою.
Нинішнім одинадцятикласникам хочу сказати: вчіть англійську, бо мови – це все! Не жалійте себе – навантажуйте по максимуму, відпочивати будете пізніше. Бажаю гарно скласти ЗНО і запрошую до Каразінського університету! Тут дуже круто!
Передаю привіт усім своїм учителям і, зокрема, Олені Михайлівні Зеленській, Оксані Юріївні Самодовій, Тетяні Володимирівні Литвиненко, Валентині Анатоліївні Ситенькій, всій школі мистецтв і танцювальному колективу Будинку культури.

Залишити коментар