З ювілеєм, «Віоліночки»!

DSC_8601_новый размер

На сцені – дитячий зразковий аматорський ансамбль скрипалів «Віоліночки»! /фото автора

2014-ий – особливий рік для школи мистецтв ім. О.С. Корнієвського. Мистецький заклад святкує одразу три вагомі ювілейні дати – 20-річчя ансамблю скрипалів «Віоліночки», 25-річчя хорового класу і стільки ж – відділу образотворчого мистецтва. Нещодавно юні скрипалі першими приймали вітання на свою адресу.

Особливий концерт
«Нам – 20!» – таким урочистим написом зустрічала гостей святково прикрашена зала. Квіти, повітряні кульки, посмішки… Атмосфера свята відчувалася в усьому!
Привітати ансамбль скрипалів з днем народження зійшлася повна зала глядачів, затамувавши подих у передчутті чогось особливого. А приємних сюрпризів і справді було чимало! Перше – костюми. Скрипалі з’явилися на ювілейному концерті у новенькому вишиваному вбранні, яке придбали напередодні і приберігали для особливої нагоди. Друге і основне – надзвичайно красива концертна програма! З-під тендітних смичків линула музика з відомих улюблених кінофільмів, на яких зростало не одне покоління: «Доживемо до понеділка», «За сімейними обставинами», «Велика перерва», «Службовий роман», «Зимова вишня», «Червона палатка», «Бандитський Петербург», «Довга дорога в дюнах», «Циган», «Весна на Зарічній вулиці», «Весела кадриль»…
Глядацька аудиторія була дуже чутливою і віддячувала аплодисментами за кожен виступ. Це викликало посмішку і надзвичайно підбадьорювало юних артистів, які від такого теплого прийому, здавалося, грали ще завзятіше і охочіше. Концерт промайнув на одному диханні!
А потім зі словами найкращих побажань до «іменинників» звернулася директор школи мистецтв Алла Сухомлин:
– Краса музики – це краса життя! І це прекрасно, що нашим дітям її прищеплюють викладачі від Бога, безмежно закохані у музику. Натхнення, перемог і звершень вам усім!
Алла Павлівна вручила квіти керівнику ансамблю Олені Мельничук і символічну медаль – від імені учнів і викладачів відділу образо-творчого мистецтва.
Своє захоплення юними талантами висловила також начальник відділу культури і мистецтв Юлія Сита, побажавши перемог і довгого творчого життя колективу. Юлія Михайлівна вручила Почесну грамоту керівнику ансамблю О.Мельничук за багаторічну натхненну працю в ім’я мистецтва.

Щира вдячність і сльози радості

Коли на скрипці грають учні старших класів, це, безсумнівно, сприймається із захопленням. А ось коли на сцену дріботять найменші учасники ансамблю, зі скрипочками у руках, які подекуди здаються навіть більшими за артистів, – дивуєшся: ну як ця малеча може так грати? Відповідь одна: люди мистецтва – особливі! Мабуть, відчуваючи це своїми юними серцями, учасники ансамблю скрипалів підготували дуже зворушливе віршовано-пісенне привітання-подяку своєму керівнику. Слухаючи своїх вихованців, Олена Володимирівна стійко боролася з непроханими сльозами, які так і просилися з-під вій. Не приховували своїх сліз і розчулені глядачі. А потім було дуже багато квітів і, звичайно ж, торт – який же ювілей без нього?

Поринаючи в історію

…20 років тому було створено ансамбль скрипалів під керівництвом Олени Мельничук. Серед перших його учасників були: Тетяна Ткаченко, Ірина Зуй, Зоріна Апіна, Марина Дондик, Яна Воловик, Оксана Воротинська… З кожним роком молодий викладач запалювала своєю енергією і бажанням створювати гарну скрипкову музику все більше і більше дітей. За 20 років чимало учнів школи пройшли її «мистецькі інститути», закохавшись у музику назавжди. Для багатьох з них скрипка стала дороговказом у доросле життя. Так, Ірина Зуй і Тетяна Ткаченко закінчили Харківську консерваторію, у Київській Національній музичній академії ім. П.І. Чайковського навчається Марія Єрмоленко. Значних успіхів у професійному зростанні досягла Мілослава Мартинова, Анна Мелешко грає у симфонічному оркестрі Чернігівської філармонії, а Світлана Литвиненко і Вероніка Стельмах – студентки Чернігівського музучилища… І все це – з легкої руки їх талановитого викладача Олени Мельничук. Анаїда Ісаханова і Юлія Масюк, студентки Одеської консерваторії (учні викладача Тетяни Заєць) незабаром теж поповнять ряди професійних скрипалів.
Сьогоднішній дитячий зразковий аматорський ансамбль скрипалів «Віоліночки» – це плід багаторічної професійної роботи і давньої дружби трьох викладачів-колег: керівника ансамблю Олени Мельничук, концертмейстера Вікторії Корінь та викладачів – класу скрипки Тетяни Заєць і додаткових дисциплін Олени Теліх. Тісна співпраця у поєднанні з безмежною любов’ю до музики – запорука того успіху, якого досягли нині корюківські «Віоліночки», своєю майстерністю підтверджуючи щороку право бути одним з найсильніших колективів області. Бажаємо їм і надалі грати першу скрипку серед виконавців на струнних інструментах у мистецькому житті Чернігівщини – і не тільки!

DSC_8783_новый размер DSC_8764_новый размер DSC_8729_новый размер DSC_8679 копія_новый размер DSC_0226_новый размер DSC_0216_новый размер DSC_0199_новый размер DSC_0190_новый размер

Один коментар

  1. Світлана говорить:

    Діти молодці! Але чомусь їх не часто “випускають” на свята на районну сцену. Дорослі бояться ділитися аплодисментами?…

Залишити коментар