За вісім хвилин злочинці викрали 265 тисяч гривень

pic

О другій годині сорок п’ять хвилин 19 липня уночі спрацювала сигналізація на пропускному пункті лісозаводу Холминського лісгоспу. Невідомі злочинці відкрили приміщення контрольно – пропускного пункту, де стояв банкомат банку «Райффайзен Банк Аваль».

Відразу ж по сигналу до Холмів з Корюківського райвідділу міліції виїхала велика слідчо-оперативна група, яку очолював виконуючий обов’язки начальника райвідділу міліції Віктор Лебех. Там уже перебував дільничний міліціонер Микола Кожушко, котрий забезпечував охорону місця злочину. На місці пригоди побачили: у приміщенні двері зламані; всередині – стоїть банкомат; у його тильній частині – великій виріз автогеном. Тут же правоохоронці знайшли кілька речових доказів.

Попрацювавши на місці пригоди з годину, дійшли висновку, що діяла досить підготовлена група злочинців. Є й підтвердження, що до Холмів приїхало їх троє, та одна з версій підказує інше – можливо, їх було навіть четверо. По характеру пошкодження банкомату можна судити: злочинці – добре обізнані з його будовою. Високопрофесійно зрізали регелі замка з тильного боку, а потім до касет з грошима дісталися дуже легко.
За підрахунками, там могла бути велика сума – 265 тисяч гривень. Касети коштами були заряджені у четвер 17 липня, тоді до них поклали 300 тисяч. Це було з розрахунком, що 22 липня робітники ліспгоспу отримають аванс.
Усі злочинці працювали у масках. Неподалік приміщення вони помітили сторожа території та виробничих приміщень. До нього поспішив один з них і закричав: «Стій!»
У руках тримав пістолет. Скомандував: «Іди звідси до приміщення». Той пішов до ближчого навісу, де ставлять велосипеди.
– Я тут простояв хвилин десять –п’ятнадцять, – каже охоронець Микола. – Потім вийшов на освітлену територію і побачив, як від приміщення, де встановлено банкомат, побігло двоє у напрямку Жуклі. Один з них був з сумкою. Думаю, що їх було троє, а можливо, навіть четверо.
За підрахунками, пограбування гастролери виконали щонайменше за вісім-десять хвилин. Можна припускати, що до приміщення, де стояв банкомат, злочинці приїздили раніше, оглядали не тільки його, а й двері, до крадіжки добре готувалися. Можливо, це були ті гастролери, які відвідували недавно Борзну і Сосницю – там теж скоїли аналогічні злочини. Тільки, як і в Холмах, їх не вдалося затримати.
Проте, такої крадіжки могло б і не статися, коли б відомий банк, який встановлював банкомат, подбав про усі заходи високогарантійної охоронності банкомату. А саме – паралельно з вхідними встановив ще й залізні, дуже міцні двері, потурбувався про інші заходи недоступності у нічний час. Наприклад, на обох дверях мало б бути щонайменше два-три врізних замки. Тоді б злочинцям довше їх довелося відкривати, митєво б спрацювала сигналізація. І вищою була б гарантія їх затримання міліцією. У крадіїв пішло б більше часу, щоб дістатися до касет з банківськими купюрами. А можливо, таких крадіжок і зовсім не було, і злочинців легше вдавалось відшукувати, коли б за вказівкою банкірів біля усіх банкоматів встановили у різних місцях скриті камери відеоспостереження, котрі б фіксували все, що навколо відбувається: людей, їхні розмови, автомобілі, інші докази.
Насправді ж банки, бува, економлять з десяток тисяч гривень на відеокамерах, а втрачають однієї ночі – сотні тисяч коштів. Майже подібні недогляди були помічені років два тому, коли у Холмах успішно і без слідів було зламано банкомат в одному з приміщень у центрі селища. Тільки висновків з тих «гірких уроків» не зроблено…

Залишити коментар