За випалювання на городі – штраф!

2011-11-15lis111

Попри те, що за вікном все ще тримається спека, дбайливі господарі, які вже викопали картоплю, почали, за звичкою, спалювати сухе картоплиння. Дихати нічим!

«Протягом дня таке смалить, що ніякого продиху немає, – нарікає наша читачка телефоном. – Чекаєш того вечора, аби хоч трохи рятівної прохолоди впустити до оселі, та де там! Через кватирки заходять хіба що дим і сморід. Ми задихаємося! Люди добрі, не випалюйте городи, будь ласка…»
Із року в рік ця дивна звичка, укорінена часом, дає про себе знати навесні, коли люди спалюють суху траву і торішнє листя, та наприкінці літа або восени – коли позбуваються залишків рослинності на городах. Скоріш за все, люди і самі не знають, навіщо так чинять, адже бадилля на городі здатне перегнивати за зиму, а весняне випалювання сухої трави несе надзвичайно велику шкоду екосистемі: знищує мікрофлору, призводить до зниження родючості ґрунтів і забруднення повітря, може спричинити лісові пожежі і т.д. То у чому ж користь?
До того ж, згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за самовільне спалювання рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, громадяни несуть відповідальність. Таким чином, приватній особі – «палію» загрожує штраф від 170 до 340 грн., посадовій – від 850 до 1190 грн. А якщо випалювання трави призвело до пожежі зі збитками на понад 165 тис. грн. або загибелі людини – настає вже кримінальна відповідальність.
До речі, поскаржитися на сусіда-»піромана» можна у міліцію, але матеріали за заявами громадян розглядатимуться Державною екологічною інспекцією.

Залишити коментар