«ЗАМОРОЖЕНИЙ» ОБ’ЄКТ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Коли підходиш до недіючого Козилівського дитсадка з боку ігрового майданчика, то з перших хвилин складається приємне враження: оригінальні ігрові фігури, спортивні снаряди подібних, можливо, нема в усьому районі. Уже з півроку, як козилівська малеча могла б радіти своїй другій «домівці». Проте, ні мами, ні дітки цих радощів не відчувають: у приміщенні дитсадка – порожнеча. І це дуже обурює сільчан. Вони хочуть знати, хто цю «барділь» створив.

Ремонтувала-ремонтувала якась бригада і покинула. Тепер сільська влада не допроситься, щоб приїхали і завершили. Не раз до Козилівки приїздили працівники з районної прокуратури. Розслідували, шукали негаразди. Начебто й знаходили… Місцеві сподівалися, що вони підкрутять «хвоста» тим фірмачам, поставлять їх на місце. Минули місяці – ніяких змін на краще. Можливо, новопризначений прокурор на них вплине…
Що ж заважає, аби дитсадок був запущений у дію хоча б восени цього року?
– Першочергово потрібно відновити опалення, яке було пошкоджене внаслідок морозів, – говорить сільський голова Петро Рубець, – зокрема, труби і батареї всередині приміщення. Полопалось шість унітазів… До ліквідації цього ніхто не приступав. На мою думку, обладнання необхідне нове, а труби – заварити. В котельні – встановити аварійні клапани скидання води. Замінити два склоблоки, які під час встановлення побилися.
Як виявили працівники сільської ради, тепломережа у передзимові місяці робітниками фірми «Бєлактрис» невідомо з якої причини була розкрита. Але перед цим проводилися гідравлічні випробування, які показали хорошу герметичність труб.
За проектом передбачені ліжка, столи, стільчики, шафи, ігрові куточки. За них фірма «Бєлактрис» отримала державні фінанси. Як сказав Петро Рубець, це зазначено в акті виконаних робіт №2-12 від грудня 2012 року. Не встановили також шафу медичну, дві електроплити, чотири лавки, шість шаф для одежі…Проте, кошти під реалізацію проекту отримували. І згідно з актом приймання-передачі устаткування зазначається, що усе воно передано у комплекті. Отже, згідно з цим актом вищезазначене обладнанння нібито уже встановлено. А його працівники сільської ради тут не бачили.
На даний час приміщення майбутнього дитсадка не охороняється підрядною організацією згідно з договором, яка повинна цим займатися до здачі об’єкта у дію. Ключі від нього сільській владі не передали, а тому траплялися випадки проникнення невідомих осіб до майбутнього дошкільного закладу.
Редакція довідалася, що на даний час Козилівська сільська рада має кошти для усунення усіх недоліків на важливому для села об’єкті. Але нема механізму їх використання, оскільки фінансування капітального ремонту проводилося з державного бюджету і за всі роботи та обладнання були повністю проплачені кошти обласним управлінням капітального будівництва.
– Куди ж тоді вони поділися? – із здивуванням підсумовує Петро Рубець.—Отже, ми не маємо права повторно за все це платити, оскільки згідно з актами об’єкт повинен передаватися сільській раді з усіма комплектуючими та виконаними роботами, які передбачені відповідно до проектно-кошторисної документації.
Напрошується запитання: коли все ж таки контролюючі та правоохоронні органи глибоко розслідують «хитрий капітальний ремонт» схоже з «відкатами», заплутаними схемами розбазарювання коштів та байдужих виконавців притягнуть до відповідальності?
Тому що у Козилівці зачекалися здачі дитсадка, який вкрай потрібен селу. Тільки час іде, а змін на краще на цьому об’єкті не помітно.

Залишити коментар