Здоров’я дітей

Коли переступлять епідпоріг: «Усі хворіють, а вони карантин не оголошують!»

Буває, що медики повідомляють, мовляв, епідемічного порогу по захворюваннях на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в районі не досягнуто, його не перейдено. А тим часом діти дошкільного і шкільного віку хворіють, у навчальних закладах – групи і класи помітно рідшають. То наскільки офіційні показники захворюваності показують реальну картину? Кореспондент запитував про це у деяких фахівців.
Завідувач міського ДНЗ “Дельфін” Віра Рябченко відповіла, що раніше, коли їхній вихованець не був у дитсадку хоч три дні через хворобу, то батьки брали довідку від педіатра і приносили. Тепер же, за новим санітарним регламентом, якщо дитина перебувала вдома, але не була з інфекційним захворюванням у лікарні, тоді й без довідки повертаються у свою групу. І офіційно таке захворювання дитини, документально не підтверджене, ніде й не показують. Тільки зі слів батьків можуть знати, що дитя вдома перехворіло. А начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту міської ради Ірина Наумчик сказала, що ситуація із захворюваннями минулого тижня була у нормі. Фахівці їхні кожного дня ведуть моніторинг відсутності учнів у школах, у тому числі через захворювання. У такому разі класні керівники телефонують батькам. Але часто офіційних підтверджень захворювань нема, бо не звертаються до лікарні. І при порівнянні даних – шкіл та міськрайонного відділу обласного лабораторного центру (санслужби), лікарні – ці дані не співпадають. Наприклад, у школі відсутні 80 дітей, а у лікарнях за кілька днів по району побувало 50. Тому і на батьківських зборах у школах педагоги просять, щоб при захворюваннях дітей обов’язково зверталися до медиків. Бо коли починається пік захворювань – а карантин ввести не можуть, без рекомендацій санслужби. Адже офіційні дані цього не підтверджують. А громадяни тоді обурюються – “півшколи нема, а вони карантин не вводять!” Сучасні хвороби, грип – мають багато небезпечних ускладнень. І не звертаючись до лікаря, батьки ставлять своїх дітей під загрозу. Тобто здоров’я дітей у великій мірі залежить від свідомості батьків.
Помічник лікаря-епідеміолога Світлана Мойсієнко повідомила, що епідпороги визначаються за даними лікарні про звернення хворих на грип та ГРВІ. І були випадки, коли лікарня дає, наприклад, 30 захворювань дітей віком від шести до сімнадцяти років, а школи – 185! Отака буває різниця. Лікарями-епідеміологами обласного лабораторного центру розроблені щоденні та щотижневі епідпороги для захворюваності. Епідемічний (пороговий) рівень – це інтенсивний показник захворюваності на грип і ГРВІ (в сумі), що є верхньою межею коливань неепідемічного рівня захворюваності та визначається за багаторічними даними у кожному регіоні щотижня. Інтенсивність епідемічного процесу – це частота виникнення випадків таких захворювань на певній території за певний час, що розраховується на 100000 осіб населення. Залежно від інтенсивності епідемічного процесу, визначаються такі рівні захворюваності: низький (показники нижче епідемічного рівня); середній (не перевищують рівень на 25%); високий (в межах 25-75%); дуже високий (перевищують на 75%). А з понеділка 19 березня, як розповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Лещенко, оголошено карантин і масковий режим (усі пацієнти і медики повинні бути у масках) у медичних закладах району. Це у зв’язку з перевищенням епідпорогу по захворюваннях на ГРВІ. Обмежено відвідування хворих на стаціонарному лікуванні. Карантин триватиме до зниження рівня захворювань.

Залишити коментар