Згорів ангар з сіном…

Як розповіли газетяру офіцери районного відділення поліції, у середу 19 липня десь о 21.30 загорівся критий шифером ангар з сіном на території ферми ПСП “Злагода” у селі Наумівці. Там зберігалося 588 рулонів сухої трави загальною вагою 226 тонн. У гасінні полум’я брали участь пожежні автомобілі, тракторами підвозили воду від водонапірної башти за кілометр. Гасили працівники сільгосппідприємства, жителі села, рятувальники служби надзвичайних ситуацій, але сіно згоріло… Перевіряються різні версії про причини загоряння, у тому числі – про підпал. Невже сіно – підпалили?

Кореспондент районної газети побував у Наумівці цього тижня. Серед хороших місцевих новин – сільськогосподарське підприємство жнивує, комбайни збирають пшеницю і люпин. На кращих полях сподіваються на добру врожайність, хоча є й посіви, постраждалі від заморозків і засухи. Постраждав і запас кормів для тваринницької галузі – від пожежі. Селяни не можуть сказати, від чого міг спалахнути ангар з сіном. Кажуть люди, що кілька версій-припущень ходить серед них. Чи діти якось причетні до цього, бігали там, гралися, може, й з вогнем бавилися? Чи хтось з дорослих в ангар забрів та приліг відпочити з цигаркою (он же і вдома у ліжках так гинуть)… Чи від трактора зайнялося, котрий сіно туди завозить – інші заперечують: трактор значно раніше від виникнення пожежі заїжджав і не в тому місці, звідки горіти почало! Від замикання електролінії теж не могло, нема в ангарі електрики… Дехто навіть на таку можливу причину вказував, як ото у лісі чи на сухому полі буває: лежить на землі склянка і фокусує на сухій траві сонячне проміння, поки не спалахне! Як би там не було, збитків великих нанесено. Але все ж таки худоба сільгосппідприємства без кормів не залишиться.
З весни будівельна бригада підприємства ставить навколо ферми огорожу. Вже небагато їм залишилося, скоро дійдуть і до згорілого ангару. Високий паркан з ворітьми оточить усю немаленьку територію. І тоді напевне охоронятиметься тваринницька дільниця надійніше. І хай більше таких втрат не зазнає!

Будівельники Станіслав Симончук, Василь Халявко, Василь Скрипка, Геннадій Філон, Сергій Зубрій ставлять огорожу навколо ферми

 

Залишити коментар