Життя у напівтеплі

Лист у редакцію – За зекономлений газ доведеться дорожче платити?

Дуже неприємним для нас було відключення електроенергії наприкінці минулого року. А ми ж у Корюківці в цей час почали її більше використовувати! Чому? Тому що ПАТ «Чернігівобленерго» економило газ, і у наші двоповерхові восьми- і десятиквартирні будинки по вулиці Бульварній подавалася недостатня кількість тепла.

У листопаді та протягом 25 днів грудня температура у квартирах була нижче норми – від 14 до 16 градусів – при досить теплій погоді на вулиці (від 0 до +5 СО). У багатьох сім’ях є малі діти, хворі, тож ми не могли не вмикати обігрівачі. Враховуючи зношеність і недостатню термоізоляцію металевих трубопроводів у землі, якими подається тепло у наші будинки, ми бачимо «топографію» їхнього розташування – над ними розмерзається підігріта земля. І які ж це кошти витрачаються на такий «підігрів землі»!

Крім того, у старих двоповерхових будинках №1 – №10 1948-1950 років, у 12-квартирних, які на 10 років «молодші», труби водяного опалення розміщені на горищах. Інколи вони прориваються через зношеність. За лічені хвилини гаряча вода заливає квартиру на другому поверсі, падає штукатурка зі стелі, пошкоджується майно, завдається багато лиха її власнику. Дістається і квартирі на першому поверсі. Такі аварії ми вже переживали у будинку №8. Виходить, ми платимо не лише за тепло, а й за страх.
Та є ще одна біда. Ізоляція теплопроводів на горищі у незадовільному стані, навіть використання, можна сказати, – в аварійному. В будинку №8, після наполягання мешканців, ще у 2013 році ЖЕК направила бригаду жінок для проведення відповідних робіт. Але прийшли вони без будь-яких матеріалів. Ми зібрали старі пальта, куртки, ковдри, килими та інше, шпагат – і бригада здійснила «утеплення», за що ми їм щиро вдячні, бо могло бути й гірше.
Відомо, що в багатьох містечках України проводиться майже стовідсоткове переведення житлового фонду на індивідуальне опалення, як більш економне. На жаль, ми не встигли. Тепер, через війну та нестачу коштів у людей і влади, це видається майже нереальним. Але все ж ми просимо міську раду розпочати реформи по енергозбереженню з нашого будинку №8, перевести його на індивідуальне газове опалення. Хоча і тут не без проблем – власниця квартири №3, пенсіонерка, не погоджується… Тож знову ми наче у якомусь «зачаклованому» колі. До речі, у нашому будинку за всі роки існування не проводився капітальний ремонт, неодноразово житлові помешкання підтоплювалися (квартири №7, 8, 2). Вельми сподіваємося у вирішенні проблеми і на допомогу нашого небайдужого народного депутата України Анатолія Євлахова.
Про «цікавинку» зі становищем на ПАТ «Хмельницькгаз» було надруковано у «Голосі України» від 19 грудня 2014 р. у статті «Менше спалиш – дорожче заплатиш?». А може, щось подібне і у нас, на ПАТ «Чернігівгаз»? Через значне скорочення споживання газу у них значно скоротилися й обсяги його подачі та транспортування. Це падіння підірвало фінансове становище ПАТ «Хмельницькгаз». Під загрозою опинилися робочі місця, своєчасне відрахування податків усіх рівнів, заробітна плата трудового колективу. Тож власник товариства наполягає на підвищенні тарифів на постачання та транспортування газу ще на 22%. Отже, держава вимагає економити газ, а власник – підвищувати його вартість…
До речі, реакція Корюківської дільниці «Облтеплокомуненерго» на коливання температури у зимовий період миттєва: тільки підвищується температура на вулиці – батареї автоматично холоднішають. Відповідно, швидко вихолоджується наше житло.
На початку січня, коли надворі припікав морозець, батареї були гарячі, у квартирах – 18-19 градусів тепла, за що ми щиро вдячні. А як буде далі?

 Записала Діна КОРНІЄВСЬКА, від імені власників квартир будинку № 8 по вул. Бульварній

Залишити коментар