Змін чекають люди

На останній Громадській раді, яка діє при голові райдержадміністрації, на порядку денному було три питання, які стосувалися проблем медицини, життя нашого міста та району, благоустрою…

На ремонт поліклініки вже пішло 4 мільйони…
Про ремонт поліклінічного відділення розповів головний лікар Корюківської районної центральної лікарні Сергій Пивовар. За його словами, на оновлення поліклінічного відділення було спрямовано понад чотири мільйони гривень. За час ремонту зроблено небагато – замінено віконні блоки, послано ліноліум, частково – опалення. На теперішній час роботи зупинені. У приміщенні лежить три тонни цементу, проводка. Залишкова післяремонтна вартість складає понад два мільйони гривень.
На засіданні ради кілька членів зазначили, що засоби масової інформації у передвиборний період писали, що саме народний депутат Верховної Ради ( в той же час кандидат до законотворчого органу) Ігор Рибаков говорив, що він відшукав такі великі кошти, бував у Корюківській ЦРЛ і намагався сприяти у її ремонті. Але справу не завершено, то хай тепер допомагає.
Ясність у ситуацію, яка склалася, вніс голова райдержадміністрації Віктор Чернуха, повідомивши, що розпорядженням облдержадміністрації була створена комісія, яка намагалася розібратися, скільки ж по області лишилося не завершених об’єктів. Таких понад триста. Визначено і ті, котрі першочергово потрібно закінчити. У їх число потрапила й поліклініка Корюківської ЦРЛ. Отже, є надія, що цього року буде відшукано кошти та продовжено ремонт. А взагалі, сказав голова РДА, у нашому районі чотири об’єкти потребують завершення: дитсадки у Козилівці і Холмах, поліклініка та меморіальний комплекс на честь спаленим населеним пунктам у Великій Вітчизняній війні. У майбутніх дошкільних закладах готовність до пуску висока, а тому є шанси, що ремонти завершать. І лишень незавидна ситуація з Меморіалом. На думку керівника району, будівництво його «заморозять», оскільки поки що не знаходиться великих коштів на подальше фінансування.
Були розмови, щоб за ремонт поліклініки взялася фабрика техпаперів. Хоча головне підприємство району і так постійно бере участь у забезпеченні життєдіяльності центрального медзакладу – за гроші фабрики відремонтовано приймальне відділення, ремонтується операційна. Спонсор регулярно допомагає у придбанні медапаратури.

Про ринок треба дбати всім
Про дотримання санітарних норм на щоденному ринку розповів виконуючий обов’язки начальника Корюківської лікарні ветмедицини Леонід Макаренко. За його словами, у попередні роки працівниками ветмедицини багато проводилося перевірок на відповідність стандартам та дотримання санітарних вимог на щоденному і недільному ринках. Порушників карали. За останні роки законодавство змінилося, тепер воно більше захищає виробника сільгосппродукції, який продає її на ринку. А тому, якщо бувають порушення, то потрібно пред’явити реальні претензії, а не голослівні. Працівники ж санепідстанції можуть перевіряти, коли буде письмова скарга та порушуватимуться правила санітарії…
На засіданні прозвучали питання, чому бувають випадки торгівлі за межами щоденного ринку. Одна з причин – нема вільних площ на ньому. Тут у більшості випадків торгують примисловими та господарськими виробами. «Потрібно щоб і адміністрація ринку боролася з порушниками» – такі звучали думки.

Варто таки відновити амфітеатр
Що зроблено по благоустрою міста та які заходи вживатимуться, щоб ситуацію поліпшити у цьому плані, доповів заступник міського голови Олександр Биков. Він також повідомив, що парк Пам’яті постійно доглядається, викошено трави. Більші надії покладалися, коли кожній установі, приватним магазинам, фірмам було розподілено прилеглі території для прибирання. Проте, не всі відгукнулися, є такі комерційні організації, які нехтують прибиранням, не укладають відповідні договори…
Голова громадської організації «Альтернатива» Володимир Онищук запитав: «А чому за останні роки не відновлююється примітивний амфітеатр, який раніше діяв у центральному парку міста за автостанцією? Там же можна було перепочити, проводити культурні заходи». Сцена та лави у ньому будувалися на дольовій участі, але за ініціативи громадян та підтримки міськради. Напршується висновок: варто б відновити амфітеатр, який не потребує значних затрат. Можна залучити й спонсорів.
Роботу засідання Громадської ради підсумував її голова Олександр Авраменко.

Залишити коментар