Зміни у ЗНО 2015р.

зно

У актовій залі Корюківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбулася зустріч випускників 11-их класів, педагогічних працівників навчальних закладів району, батьківської громадськості з представниками Київського регіонального центру оцінювання якості освіти – методистом Наталією Хоменко, провідним спеціалістом відділу інформаційних технологій Оленою Лобко та завідувачем відділу моніторингу Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К.Л. Ушинського Інною Кузьменко. Працівниками центру оцінювання якості освіти були надані роз’яснення щодо особливостей процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року. Отже, на випускників чекає ряд нововведень.

З 2015 року сертифікати ЗНО будуть дійсними для вступу до вищих навчальних закладів (ВНЗ) лише один рік, тобто у 2015 році для вступу до ВНЗ абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року. Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математики двох рівнів складності – базового і поглибленого, обрати який треба буде вже під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу (з Правилами прийому можна ознайомитися на сайтах, обраних випускниками ВНЗ з 15 грудня 2014 року). ЗНО з української мови і літератури є обов’язковим для усіх абітурієнтів. Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА, які визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови. Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку повинен набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь у конкурсному відборі при вступі на навчання.
Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України, проводитиметься у квітні-липні. Реєстрація для участі у ЗНО-2015 буде тривати з 5 січня по 20 лютого 2015 року. Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів – з переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова, французька мова.
Випускники можуть оформити реєстраційні картки самостійно на сторінці «Реєстрація – 2015» сайту Київського регіонального центру оцінювання якості освіти (http:// testportal.gov.ua) або звернутись за консультаційною та технічною підтримкою до свого навчального закладу. У цьому році випускники подають до своїх навчальних закладів сформовані комплекти документів. Формування та відправлення комплектів реєстраційних документів випускників до регіональних центрів оцінювання якості освіти будуть здійснювати навчальні заклади.
На закінчення зустрічі представники Київського регіонального центру оцінювання якості освіти відповіли на питання присутніх, нагадали майбутнім абітурієнтам про відповідальне ставлення до підготовки та побажали успіхів і здійснення мрій.

Ірина НАУМЧИК, спеціаліст відділу освіти

Залишити коментар