Знайти роботу на Чернігівщині складно, але можливо: топ−5 популярних вакансій.

Знайти роботу зараз непросто і в нас у Корюківці, і в Чернігові, і в Україні загалом. Зазвичай тенденція одна: молодих не беруть, бо вони не мають досвіду, а тих, хто з досвідом, не беруть, бо застарі й не мають сил плідно працювати. До того ж наша Чернігівщина вважається доволі депресивним регіоном у плані роботи.

Але чи все так погано і чи дійсно в наших північних районах немає роботи − ми вивчали за допомогою сайту оголошень OBYAVA.ua. Це наша, чернігівська обласна найбільша і найпопулярніша дошка оголошень. I розділ «Робота» тут один із основних і найвідвідуваніших розділів сайта. Зараз по Чернігівщині тут розміщено близько 900 вакансій.

Коли заходиш в інтернеті на сайти, які пропонують роботу, в очі відразу впадає величезна кількість пропозицій роботи в Польщі. Так, у Польщі попит на наших спеціалістів і трудівників чималий. Самі поляки масово їдуть на заробітки у більш багаті європейскі країни − Німеччину, Англію. А брак трудових кадрів компенсують за рахунок українців. Тож і наші поліщуки й сіверяни все частіше звертають увагу на закордонні пропозиції.

Але чимало тут гарячих вакансій і від чернігівських підприємств. Якщо скласти умовний список із п’яти найпопулярніших професій, які затребувані работодавцями, то він виглядатиме так.

Найбільше пропозицій − для менеджерів і спеціалістів у сфері інтернет-маркетингу та різних інтернет-проектах. Попит на таких фахівців великий, зарплати зазвичай від 5−6 тис. грн. Тому якщо ваші діти обрали такий інформаційно-технологічний фах, то шансів, що по закінченні ВНЗ вони будуть із роботою, достатньо багато.

На друге місце за популярністю вийшли пропозиції робочих, виробничих спеціальностей (більше 80 вакансій). Як не крути, а якісні кваліфіковані слюсарі, токарі, зварювальникі, столяри, швеї потрібні в будь-які часи. I гарних спеціалістів, які вміють працювати руками, завжди не вистачає.

Також чернігівські підприємства активно шукають водіїв і робітників транспортної галузі. На «Об’яві» зараз більше 60 пропозицій на цю тематику. I це третя за чисельністю група вакансій. Так що зверніть увагу – можливо, якийсь ваш родич знайде роботу за кермом.

Четверте місце – за торговою сферою: продавці, касири, робітники складу і так далі. Торгові спеціальності також популярні, таких вакансій на сайті наразі більше 45.

I закривають п’ятірку найзатребуваніших чернігівських вакансій професії сфери послуг − офіціанти, кухарі, перукарі, прибиральниці тощо.

Тож хто говорить, що роботи немає? Напевно, той, хто не шукає. Пропозиції є, і їх дійсно чимало. Можна на «Об’яві» і своє резюме залишити, роботодавці також їх переглядають у пошуках підходящих кадрів. I хай кожен знайде собі роботу за фахом і на справедливу зарплатню. Хоч не в Корюківці, то в Чернігові чи іншому районі.

 

Один коментар

  1. а о д говорить:

    Взагалі це смішно читати. Є прості цифри і звичайні необхідні потреби. На териорії Україна за працю не платять, а дякують подачками. Але раби на то вони і раби, що цього не розуміють.

Залишити коментар